Advayta Yoga Okulu uzun yıllardır Zeynep Aksoy ve David Cornwell’in varlığıyla eğitimlere ve eğitmenler yetiştirmeye devam ediyor.

Advayta Yoga Okulunun ilk merkezi olan Advayta Next Level yoga uzman adaylarına ev  sahipliği yapıyor. Eğitim boyunca eğitmen ekibimizden alacağınız destek, sizin için hazırlanan staj programları, mentörlük desteği ile bu ekibin bir parçası olmaya hazır mısınız?

Zeynep Aksoy ve Yeliz Altınışık’ın yeni metotları  bir araya getirerek sunduğu  bütünsel ve kapsamlı bir eğitim içeriği sunuyoruz.

Hem yoga eğitmeni olup profesyonel bir meslek edinmek; hem de kişisel dönüşümünüz için fark yaratacak bu programı kendinize hediye edin.

Yogaya bakış açımız fiziksel beceriden ziyade farkındalık ve derinleşme odaklıdır.

Mindfulness, nefes ve meditasyonu vurgular. Özgüven ve seçim özgürlüğünü destekleyen yaklaşımlar öğretir. Farklı bedenlere, kişinin isteklerine saygı duyan bir tutum sunar.

---------

MODÜLLER:

YELİZ ALTINIŞIK ile FREEDOM VİNYASA ÖĞRETME SANATI VE ASANA KLİNİK

Freedom Vinyasa Yoga tarzının amacı, her beden için farklı bir ‘yapma halinin’ olasılıklarını ortaya çıkaran özgür harekettir. Her birey kendi beden yapısı ve kişiliği ile tek ve özeldir.

Harekette zenginlik, özgürlük, zerafet, akışkanlık, yaratıcılık, merak, araştırma, keşif, tekrar olmadan tekrar ve haz Freedom Vinyasa’nın konularıdır.

Nefes ve bedenin mindful farkındalığı ile her insanın kendine has beden yapısı ve hareket biçimi olduğunu bilerek pozları bedene özel biçimlerde yerleştiririz.

Freedom Vinyasa Yoga’da bedeni belirli bir poza sokmayı hedeflemeyiz. Hareket pratiğimizde hedef değil süreçle ilgilenirken, mindfulness bu süreci algılayış biçimimizi ve deneyimimizle olan ilişkimizi şekillendirir.

 • Kendimi bir poz içerisinde güzel/çirkin bularak yargılıyor muyum?
 • Kendimi sürekli değiştirmeye çalışıyor muyum?
 • Bedenimde acı olsa da biçim uğruna bedenimden ödün veriyor muyum?
 • Nefesimin ve bedenimin nasıl olması gerektiği hakkında kesin fikirlerim mi var?
 • Yoga yaparken kendimi başkalarıyla kıyaslayarak eksik ve yanlış hissediyor muyum?
 • Pozun içinde o tekniği uygularken gerçekten içimde neler oluyor?
 • Pozun fonksiyonu nedir?
 • Gerçekten bedenimi dinlersem pozu/tekniği uygulamanın başka olasılıkları neler?
 • Bu pozu gerçekten yapmak istiyor muyum?
 • Pratik beni daha stresli mi yapıyor?

Nöroplastisite’den biliyoruz ki neyi pratik edersek onu daha da güçlendiriyoruz. Bedeni pratik ettikçe kaslar ve hareket kapasitemiz ile birlikte aynı zamanda tavrımız ve huylarımız da güçleniyor. Kendimizi yargılayan tavırla, stresli yoga yapıyorsak, o zaman yargılama ve stres halini pratik ediyor ve güçlendiriyoruz. Eğer kabul, anlayış ve şefkat ile bedenimize, kendimize bakabilirsek bu nitelikleri pratik etmiş oluyoruz.

Mindful farkındalık mevcut olduğunda, bedenimize, kendimize açıklık, samimiyet ve merakla bakabiliriz. Pratiği bir amaç olarak değil kendimizle ve deneyimimizle olan ilişkimizi dönüştürmek için bir araç olarak kullanabiliriz.

Vinyasa yoga nefes ile birlikte farklı hızlarda uygulanabilen akışlar içerir dolayısıyla vestibüler sistemi, proprioseptif ve interoseptif duyumları, nöromüsküler sistemi uyarır, güç ve esnekliği geliştiren kardiyo çalışması niteliğindedir.

Bu programda, fonksiyonel yaklaşımla belirli arketiplerdeki Vinyasa Yoga pozlarını her beden yapısına göre özgür stil parametreleri ile farklı temalar içerisinde öğretmeyi öğreneceksiniz. Aynı zamanda, mindfulness dili ve travma bilgili interoseptif yaklaşımı öğrenerek kalabalık bir derste mümkün olabilen en güvenli ve duyarlı alanı yaratabilecek araçları edineceksiniz.

Ana Başlıklar:

 • Freedom Vinyasa nedir?
 • Asana nedir?
 • Arketip poz grupları ve parametrelerin incelenmesi
 • Aya selam, Güneşe selam varyasyonları, Altın Tohum, Ejderha, Savaşçı serilerinin incelenmesi
 • Pozlarda hiza araştırmaları
 • Sekans hazırlama
 • Mindfulness ile öğretme dili 

Tarihler: 

16-17 Kasım

14-15 Aralık

18-19 Ocak

21-22 Mart

18-19 Nisan

ZEYNEP AKSOY İLE YİN YOGA- MİNDFULNESS- YOGA FELSEFESİ

Zeynep Aksoy ile alacağınız bu modül, bedenini tanımak ve harekete yavaş başlamak isteyen herkese açık.

Yogayı yaşam ile bağlayan Zeynep, her türlü hareketi destekleyen anatomi öğretiyor ve bu modülde çakraları Batı psikolojisine bağlayarak tanıtıyor.

Yin Yoga, pozlarda uzun ve pasif kalarak bağ dokular üzerinde streç değil, STRES uyguluyor. Bağ dokulara sağlıklı stres, kimyasal dönüşüm yaratarak yapışık ve tutkal gibi olan dokuyu daha kaygan ve sağlıklı hale getiriyor. 

Kimi zaman kronik ağrı, hareket ile çözümlenebilir. Birçok ağrı bağ dokuların yapışık olmasından kaynaklanıyor olabilir ve böylece sıkışan sinirler ile damarların akışları kısıtlanır.

Genel resim, ağrı içinde olan kişinin hareket etmek istememesidir. Oysa tam tersi, yavaş ve Mindful hareket ile ağrılar çözülmeye başlayabilir. 

Fasyanın içinde bulunan interoseptif serbest sinir uçları, propiyoseptif sinir uçlarına nazaran daha yoğunlukta bulunmaktadır. İç alanımızı hissetmek için interosepsiyon dengede olunca depresyon ve duygusal bozukluk gibi rahatsızlıklarda şifalanma olur.  

İnterosepsiyon ve prosepsiyon arasındaki farkı anlatan, bağ dokular hakkında anatomik bilgi veren ve kendi bedeninizi tanımanız için alan açan bu eğitim, bedeninizde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. 

Zeynep Aksoy’un 20 yıllık deneyiminden Yoga felsefesini öğreneceksiniz.

Yoga felsefesi ile yin yoga pratikleri bağlanarak ve büyük resim içerisinde Yin ve Yang’ın anlatılacağı bu eğitimde  travmaya duyarlı bir yaklaşımla Yin Yoga uygulaması yapmak ve yaptırmak öğretilecek. 

Zeynep Aksoy’un yarattığı 8 haftalık Stres Azaltma Yoga ve Meditasyon Programı ile çalışma imkanınız olacak.

Tarihler:

17-23 Şubat - 09.00-19.00

ÜCRET:

200 saatlik Yoga Alliance sertifikalı programın ücreti 6500 TL. dir.

1 Eylül’e kadar erken kayıt indirimi: 6000 TL

Ön kayıt ücreti: 750 TL

Modülleri tek tek alabilirsiniz.

Tek Modül ücreti: 3750 TL

Detaylı bilgi ve kayıt için:

egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66