Zeynep Aksoy ile alacağınız bu modül, bedenini tanımak ve harekete yavaş başlamak isteyen herkese açık.

Yogayı yaşam ile bağlayan Zeynep, her türlü hareketi destekleyen anatomi öğretiyor ve bu modülde çakraları Batı psikolojisine bağlayarak tanıtıyor.

Yin Yoga, pozlarda uzun ve pasif kalarak bağ dokular üzerinde streç değil, STRES uyguluyor. Bağ dokulara sağlıklı stres, kimyasal dönüşüm yaratarak yapışık ve tutkal gibi olan dokuyu daha kaygan ve sağlıklı hale getiriyor. 

Kimi zaman kronik ağrı, hareket ile çözümlenebilir. Birçok ağrı bağ dokuların yapışık olmasından kaynaklanıyor olabilir ve böylece sıkışan sinirler ile damarların akışları kısıtlanır.

Genel resim, ağrı içinde olan kişinin hareket etmek istememesidir. Oysa tam tersi, yavaş ve Mindful hareket ile ağrılar çözülmeye başlayabilir. 

Fasyanın içinde bulunan interoseptif serbest sinir uçları, propiyoseptif sinir uçlarına nazaran daha yoğunlukta bulunmaktadır. İç alanımızı hissetmek için interosepsiyon dengede olunca depresyon ve duygusal bozukluk gibi rahatsızlıklarda şifalanma olur.  

İnterosepsiyon ve prosepsiyon arasındaki farkı anlatan, bağ dokular hakkında anatomik bilgi veren ve kendi bedeninizi tanımanız için alan açan bu eğitim, bedeninizde daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. 

Zeynep Aksoy’un 20 yıllık deneyiminden Yoga felsefesini öğreneceksiniz.

Yoga felsefesi ile yin yoga pratikleri bağlanarak ve büyük resim içerisinde Yin ve Yang’ın anlatılacağı bu eğitimde  travmaya duyarlı bir yaklaşımla Yin Yoga uygulaması yapmak ve yaptırmak öğretilecek. 

Zeynep Aksoy’un yarattığı 8 haftalık Stres Azaltma Yoga ve Meditasyon Programı ile çalışma imkanınız olacak.

Tarihler:

17-23 Şubat - 09.00-19.00

ÜCRET:

100 saatlik programın ücreti 3750 TL. dir.

Ön kayıt ücreti: 750 TL

Detaylı bilgi ve kayıt için:

egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66