Sadece yoga uzmanı olmak isteyenler için değil, bedenini, zihnini yakından tanımak isteyen ve hayatında pozitif dönüşüm yaratmak isteyenler için de uygundur.

8 haftalık yoga programını öğretmesini öğrenin. 200 saatlik yoga uzmanlık programının tüm bilgileri içeren bu yeni program, size 8 haftalık bir süreçten öğrencilerinizi geçirmeyi öğretiyor. 8 haftalık programınıza katılan öğrencilerinize sertifika verebiliyorsunuz.

Derslere katılım dışında Zeynep Aksoy ile 8 saat grup süpervizyon (online) , 16 saat 8 haftalık programı öğretme, ve tüm 8 haftalık programı evde uygulama ödevi içeriyor.

Anatomi ve felsefe, 7 farklı teknik içeren dersi öğretmesini öğrenin, Yin Yoga ve Vinyasa, Kök Güç Nöromusküler eğitim görün. Pozlar derin ve dönüştürücü olmakla beraber yavaştan orta seviyeye doğru emniyetli adımlarla ilerler.

Her 200 saatlik yoga programı farklıdır. Zeynep Aksoy başka eğitimlerde verilmeyen günden anatomik bilgiler sunar ve hem başlangıç hem eğitimini sürdüren yoga programları içeriğine uygundur. Eğer daha önce klasik yoga pozlarını inceleyen 200 saatlik eğitim tamamladıysanız, bu eğitim sizin için farklı ve geliştirici olacaktır. 300 saatlik Advayta yoga ileri seviye sertifikasi için sayılır.

YogaŞala ve Cihangir Yoga’nın kurucusu, Reset YouTube canlı meditasyonları ile binlerce izleyicisi olan Zeynep Aksoy ile bu program, yılların deneyiminin harmanlanması sonucunda güvenli ve açık görüşlü yogiler yetiştirmek üzere geliştirilmiştir. Zeynep ile çalışan pek çok yoga öğrencisi kendi yoga merkezlerini açtılar ve kendileri yoga programları sunmaktalar. Zeynep Aksoy, 2006’dan beri yoga uzmanı yetiştiriyor.

Programın amacı, emniyetli ve bütünsel bir yoga dersi verme becerisini kazandırmak, öğrencinin kendi bedenini tanıması ve ömrü boyunca hareket edeceği için yeterli anatomik bilgi vermek, spiritüel yolculuğunun temel taşlarını sunmak.

Program 4 modülden oluşur:

Modül 1 – Harekete Geçiş!

Anatomi ağırlıklı geçecek olan bu 10 günde, bedeninizin nasıl işlediği, öğrencilere nasıl yardım edebileceğiniz ve farklı hareketlerin farklı fonksiyonları anlatılacak. 3 farklı temel hareket tarzı işlenecek: Oyunsu araştırma ve kök güç geliştirme, Vinyasa Yoga, Yin Yoga.

Sensorimotor sisteminin nasıl işlediğine ve hareketin kurgusunun nereden geldiğine bakılacak. Hareket ederken estetik amaçla değil de içten hissederek hareketin gelmesinin şifası ve bunu yoga akışlarına entegre etmenin yolları sunulacak. Kök kasları uyarma metotları anlatılacak. Oyunsu araştırmanın önemi sunulacak.

Freedom Vinyasa, Vinyasa’nın temelleri, Bandha, Drişti, Nefesin Anatomisi incelenecek. Farklı Vinyasa akışları sunulacak. İskelet sisteminin 14 eklem segmesine bakarak hareketi nasıl etkilediği, bedensel farkılıkların pozları ne şekilde etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek.

Yin Yoga’nın prensipleri, Yin Yoga’nın nasıl geliştiği, Yin Yoga hareketlerinin hedef kaslara nasıl ulaşabileceği ve beden farkılıkların pozları nasıl etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek. 10 kas grubunu kolay öğrenilir biçimde inceleyerek, kasların başını ve sonunu tanıyarak fonksiyonel pratiğe hisler yolu ile yaklaşması öğretilecek. Fasya’nın anatomisi öğretilecek. Çakralar’a Joseph Campbell yorumu ile bakılacak. Enerji nedir, yoga anatomisi ile tanıtılacak.

Modül 2 – Pratik

Advayta Yoga Next Level ‘da planlanacak tarihlerde verilecek olan Pratik ve Poz Analizi derslerinden en az 10’una katılım şart. Dileyenler tamamına katılabilir. Bu dersler Yeliz Altınışık tarafından verilecek. Bu 4 saatlik derslerde 2 saat pratik işlenecek ve pozlar incelenecek.

Modül 3 – İnziva

İşte burada herşey pekişiyor! İstanbul dışında konaklamalı olarak yapılacak olan inzivada vegan yemekler, sessizlik ve yoğun pratik ile deneyim derinleşecek.

Modül 4: – David Cornwell ile Mindfulness ve Sinir Sistemi

Tarihler:

Modül 1 – 27 Şubat-3 Mart 5-9 Nisan 2019, hafta içi günleri 08:00-17:00, Cumartesi ve Pazar günleri 09:00-18:00

Modül 2 – Tarihler daha sonra açıklanacak.

Modül 3 – 24-30 Haziran 2019 – İnziva, Karakaya reatreat Bodrum– İlk gün öğleden sonra başlayan program son gün öğlen biter.

Modül 4- David ile 7-10 Mart İstanbul Code Lotus Amerikan Hastanesi ya da 26-29 Eylül Advayta Yoga Next Level Ankara

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

E-mail :egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66