Sadece yoga uzmanı olmak isteyenler için değil, bedenini, zihnini yakından tanımak isteyen ve hayatında pozitif dönüşüm yaratmak isteyenler için de uygundur.

YogaŞala ve Cihangir Yoga’nın kurucusu, Reset YouTube canlı meditasyonları ile binlerce izleyicisi olan Zeynep Aksoy ile bu program, yılların deneyiminin harmanlanması sonucunda güvenli ve açık görüşlü yogiler yetiştirmek üzere geliştirilmiştir. Zeynep ile çalışan pek çok yoga öğrencisi kendi yoga merkezlerini açtılar ve kendileri yoga programları sunmaktalar. Zeynep Aksoy, 2006’dan beri yoga uzmanı yetiştiriyor.

Programın amacı, emniyetli ve bütünsel bir yoga dersi verme becerisini kazandırmak, öğrencinin kendi bedenini tanıması ve ömrü boyunca hareket edeceği için yeterli anatomik bilgi vermek, spiritüel yolculuğunun temel taşlarını sunmak.

Program 4 modülden oluşur:

Modül 1 – Bilimsel ve Teorik Bağlam

David Cornwell ve Zeynep ile geçireceğiniz bu 4 günde Mindfulness’ın tanımı, mindful farkındalıkla bedeni ve zihni nasıl şifalandırdığımız, meditasyonun sinir sistemimizi nasıl dönüştürdüğü ve travmayı nasıl iyileştirdiği incelenecek. Yogaya dair kadim metinler Patanjali’nin Yoga Sutraları, Upanişadlar ve Bhagavad Gita incelenecek ve günümüz düşünürleriyle bağlantılar kurularak ‘yaşayan felsefe’ olarak tanıtılacak.

Bu modülde yoga pozları olmayacak, sandalyede oturulacak ve pozlara başlamadan önce niye pozları yapıyoruz, yoganın amacı nedir tanıtılacak. Bu modüle David Cornwell’ın Breathing Mind öğrencileri de katılacaklar.

Modül 2 – Harekete Geçiş!

Anatomi ağırlıklı geçecek olan bu 8 günde, bedeninizin nasıl işlediği, öğrencilere nasıl yardım edebileceğiniz ve farklı hareketlerin farklı fonksiyonları anlatılacak. 3 farklı temel hareket tarzı işlenecek: Oyunsu araştırma ve kök güç geliştirme, Vinyasa Yoga, Yin Yoga.

Sensorimotor sisteminin nasıl işlediğine ve hareketin kurgusunun nereden geldiğine bakılacak. Hareket ederken estetik amaçla değil de içten hissederek hareketin gelmesinin şifası ve bunu yoga akışlarına entegre etmenin yolları sunulacak. Kök kasları uyarma metotları anlatılacak. Oyunsu araştırmanın önemi sunulacak.

Freedom Vinyasa, Vinyasa’nın temelleri, Bandha, Drişti, Nefesin Anatomisi incelenecek. Farklı Vinyasa akışları sunulacak. İskelet sisteminin 14 eklem segmesine bakarak hareketi nasıl etkilediği, bedensel farkılıkların pozları ne şekilde etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek.

Yin Yoga’nın prensipleri, Yin Yoga’nın nasıl geliştiği, Yin Yoga hareketlerinin hedef kaslara nasıl ulaşabileceği ve beden farkılıkların pozları nasıl etkilediği karşılaştırmalı anatomi ile incelenecek. 10 kas grubunu kolay öğrenilir biçimde inceleyerek, kasların başını ve sonunu tanıyarak fonksiyonel pratiğe hisler yolu ile yaklaşması öğretilecek. Fasya’nın anatomisi öğretilecek. Çakralar’a Joseph Campbell yorumu ile bakılacak. Enerji nedir, yoga anatomisi ile tanıtılacak.

Modül 3 – Pratik

Advayta Yoga Next Level ‘da planlanacak tarihlerde verilecek olan Pratik ve Poz Analizi derslerinden en az 10’una katılım şart. Dileyenler tamamına katılabilir. Bu dersler Yeliz Altınışık tarafından verilecek. Bu 4 saatlik derslerde 2 saat pratik işlenecek ve pozlar incelenecek.

Modül 4 – İnziva

İşte burada herşey pekişiyor! İstanbul dışında konaklamalı olarak yapılacak olan inzivada vegan yemekler, sessizlik ve yoğun pratik ile deneyim derinleşecek.

Tarihler:

* Modül 1 – 12-15 Ocak 2019, 10:00 – 17:00

* Modül 2 – 27 Şubat-3 Mart 3-7 Nisan 2019, hafta içi günleri 08:00-17:00, Cumartesi ve Pazar günleri 09:00-18:00

* Modül 3 – Tarihler daha sonra açıklanacak.

* Modül 4 – 24-30 Haziran 2019 – İnziva, Karakaya reatreat Bodrum– İlk gün öğleden sonra başlayan program son gün öğlen biter.

Ücret: 7.500 TL (inziva için ulaşım ve konaklama hariç) Kesin kayıt için 1500 TL ön ödeme yapmanız gerekiyor. Kalan tutar için taksit seçeceğimiz var. 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

E-mail :egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66