Çocukluk, enerji ve yaratıcılık seviyesinin çok yüksek, görsel ve zihinsel algının çok açık ve öğrenmenin çok eğlenceli oldugu bir dönemdir. Çocukların bedenlerini keşfettikleri bu dönemde yapılan çalışmalar, büyüyen bedenlerini desteklemeli ve sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmalıdır. Çocuk yogası fiziksel, ruhsal, sosyal ve bilişsel gelişimlerini destekler, sağlıklı, güçlü,esnek ve dengeli bir bedene sahip olurken, kendilerine ve çevrelerine ait farkındalıklarındaki artış net olarak gözlenebilir.

Çocuklarımızın özgür, rahat, mutlu, sağlıklı ortamlarda kendilerini daha iyi ifade edebilmeye, yaratıcılıklarını geliştirebilmeye ve beden sağlıklarını koruyabilmeye ihtiyaçları var.

Doğru bir yaklaşım, doğru bir teknikle çocuk yogası ile çocuklarımıza hem eğlenceli hem öğretici hem de beden sağlıklarını koruyacak ve sağlıklı büyümelerine katkıda bulunacak bir alan yaratabilirsiniz .

***

Kimler katilabilir?

En az 3 aydır yoga yapıyorsanız, çocuklar gibi meraklıysanız, çocuklarla beraber olmayı ve onlarla çalışmayı seviyorsanız eğlenerek öğrenmeye, öğrendiklerinizi yaşama ve çocuklara yansıtmaya hazırsanız Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine katılabilirsiniz.

***

Eğitim içeriği:

 • Çocuk yogası nedir
 • Çocuk yogasının faydaları
 • 3-6yaş çocuklarının Sosyal-Duygusal-Bilişsel-Buyuk-kucuk kas motor gelisimi-Özbakım becerileri
 • Çocuk yogası hareketleri ve hareketlerin detayları
 • Çocuklarla nefes çalışmaları
 • Oyunlar
 • Yoga ile ilgili faaaliyet çalışmaları
 • Çocuklarla iletisim
 • Çocuklarla meditasyon
 • Çocuklarla iletisim
 • Sınıf Yönetimi
 • Sınıf Kuralları
 • Pozitif disiplin
 • Motivasyon
 • Sosyal beceri öğretimi
 • Özsaygı
 • Ders planı oluşturma
 • Yoga hareketleri ile hikaye yaratma
 • Ailelerden gelebilecek sorular
 • Çocuklarda karşılaşılabilecek sorunlar, özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve yoganın onlara faydaları
 • Uygulamalar

***

Tarihler :

2-3 Şubat 2019 Cumartesi - Pazar : 9:30 -12:30 oglen arasi 13:30- 16:30

9-10 Subat 2019 Cumartesi - Pazar: 9:30- 12:30 oglen arasi 13:30 -16:30

Eğitim ödev ve uygulamalarla birlikte toplam 30 saattir.

***

Eğitmenler: Çalismalarini 2000 yilindan beri birlikte surduren, Özlem Göcek, Esra Hızıroğlu

Özlem Göcek

'İlk, orta ve lise eğitimini Ted Ankara Kolejinde, üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ingiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladım. Yoga çalışmalarıma 1999 yılında başladım. Türkiye, Hindistan, Endonezya, Tayland, İsviçre, İngiltere, Amerika gibi dünyanın farklı yerlerinde, farklı ekollerden pek çok değerli hocanın yoga ve meditasyon öğrencisi oldum. 2005 yılında Yin Yoga'ya başladım ve 2006-2007 yıllarında Amerika'da Yin Yoga ve Mindfulness meditation eğitimlerimi tamamladım. İngiltere'de Çocuk Yogası üzerine Eğitmenlik eğitimimi tamamlayıp, 2005 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Anaokulunda ilk çocuk yogası derslerini başlattım ve 4 sene boyunca yüzlerce anaokulu öğrencisi ile yoga yaptım ve bu program 2005 yılından beri okul bünyesinde büyük bir başarıyla devam ediyor. Yoga, meditasyon, çocuk yogası üzerine pek çok eğitim ve seminerler düzenledim, öğrenci, eğitmen ve konuşmacı olarak katıldım. Çocuk yogası ve Yin Yoga üzerine kitaplar yazdım. 2011 yılında kurucusu olduğum stüdyom Darşan'a ve yoga eğitmeni kimliğime veda ederek, ailemle yurt dışına yerleşmiştim. Yoluma ağırlıklı olarak meditasyon ve Yin Yoga ile devam ettim. Bu süreçte Ericson koçluğu, NLP eğitimlerimi tamamlayarak, meditasyon, Yin Yoga, bilinç aşamaları farkındalığı, duygusal zeka ve farklı ekollerden pek çok kişisel gelişim çalışmalarına katıldım. 4 yaşından 82 yaşına kadar yüzlerce kişiyi yogayla tanıştırmış olmanın mutluluğunu her zaman taşıyorum. Türkiye'de olduğum dönemlerde birikimlerimi öğrenci ve paylaşımcı kimliğim ile verdiğim eğitimlere yansıtmaktayım. Esra Hızıroğlu ile yine birlikte vereceğimiz Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine katılmanızı büyük bir heyecanla bekliyorum..'

Esra Hızıroğlu

'İlk , orta ve lise öğrenimimi TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldum . 1984-1998 yılları arasında özel bir eğitim kurumunda anaokulu öğretmenliği , ilköğretimde müdür muavinliği ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundum . 2002 yılında çok sevgili Özlem Göçek sayesinde hayatıma farklı bir ışık tutacak ve yön verecek yoga ile tanışıp bu yönde çalışmalara başladım . Çocuklarla uzun yıllar çalışmanın katkısı ile 2004 yılında Londra 'da Çocuk Yogası Eğitmenlik sertifikasını aldım . 2006-2009 yılları arasında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Anaokulunda yüzlerce çocukla çocuk yogası yapmanın mutluluğunu yakaladım . 2006-2011 yılları arasında yurt dışında ve yurt içinde birçok değerli yoga hocası ile çalışmalara ve eğitimlere katılıp Hatha yoga ve Yin yoga üzerine eğitimlerimi tamamlayıp dersler vermeye başladım . Aynı zamanda bu yıllar içersinde Transformal nefes , meditasyon ve Pozitif Psikoterapi üzerine eğitimler aldım. 5 senedir çalışmalarıma yetişkinlerle yoga derslerinin yanında üniversitelerin Eğitim Bilimleri Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi bölüm öğrencilerine seçmeli ders olarak "Erken Çocuklukta Yoga Uygulamaları "ve "Çocuk Yogası "dersleri vererek birçok eğitimci yetiştirmeye ve bu eğitimcilerin Türkiye'nin birçok yerine dağılarak çocuk yogasının faydalarının tüm çocuklara ulaşabilmesi için bir vesile olmaya aynı zamanda pekçok eğitim kurumunda çocuk yogası ile ilgili eğitim ve seminerlere konuşmacı ve uygulayıcı olarak katılarak çocuk yogasının artık tüm okullarımızda yaygınlaşması için çalışmaktayım .'

***

Ücret: 1500+KDV (500 TL önkayıt ücreti yatırmanız gerekmektedir.)

***

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

E-mail :egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66