Modül 1: 

3 gün, Vinyasa Mödülü, Eller ile Yönlendirme, Dokunma Sanatı

Om Yoga stilinde vinyasa akış, temel olarak sekans oluşturma, sekans hazırlamanın mantığı, yaratıcı geçişler, tematik sekans, araştırma pozuna hazırlık gibi konuların üzerinde durulacak ve vinyasa’nın incelikleri pratik olarak incelenecektir.

Bir yoga eğitmeninin iyi bir gözlemci olarak öğrenciyi kendi yumuşak sınırları içinde etkili bir şekilde yönlendirmesi çok önemli. Ellerle dokunmak en şifalı iletişim formlarından biri. Dokunurken ve elle bir öğrenciyi asana içinde yönlendirirken etkili ve net dokunmayı araştırmak bu kurs boyunca işleyeceğimiz en temel konu. Beden ile çalışma ve bedeni dinlenmeyi öğrenmek için pratik bilgiler ve öneriler sunacaktır.

Modül 2 :Restoratif Yoga ve Meditasyon Modülü

Restoratif yoga derin bir gevşeme için yardımcı olucaktır. Rahat, besleyici ve dinRlendirici bu pozlar bazen uykudan bile daha etkili olabilirler. Çünkü, çoğu zaman uykuda dahi zihnimiz çok aktif olabiliyor ve beden gevşemiyor. Restoratif asanalarla, zihin sakinleşmeye ve yatışmaya başlar, sinir sistemi dengelenmeye başlar. Günlük yoğun strese iyi gelir. Bu pozları yaparken tahta (blok), kemer ve bol bol yastık kullanacağız.

Meditasyon ise Yoga'nın en önemli hazinesi. Meditasyon'un incelikleri içinde, yakından sinir sistemi anatomisi incelenecek. Bilimsel veriler ile Meditasyon'un sinir sistemi ve beyin yapısı üzerindeki etkilerinden bahsedilecek.

Buluşma Tarihleri: 

Saatler : 10.00 - 18.00 

10-11-12 Nisan 2019 /Modül 1 - Vinyasa ve Ellerle yönlendirme

13-14 Nisan 2019 / Modül 2 Restoratif Yoga & Meditasyon

Mey Elbi Kimdir?

20 seneyi aşkın bir süredir Yoga araştırmasını sürdüren Mey Elbi, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından eğitmen yetiştirme yetkisini ifade eden E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yoga’ya 1998’de, New York’ta başladı. 2001 yılından beri Yoga Hocalığı yapan Mey Elbi, 2000 yılında, 200 Saatlik Temel Yoga Hocalığı Eğitimini New York’un en prestijli yoga okullarından OM Yoga’nın kurucusu, Cyndi Lee’den aldı ve 5 sene süresince New York’taki çeşitli yoga merkezlerinde ders verdikten sonra 2006 sonunda İstanbul‘a döndü ve Cihangir Yoga bünyesinde Yoga dersleri vermeye başladı.2010 senesinden beri de hocalık eğitimleri vermektedir.

Mey hakkında daha fazla bilgi için : www.meyelbi.com

e-mail: meyelbi@gmail.com

Eğitime katılmış katılımcıların yorumları :

Başak Karslıoğlu : 

Herşeyden önce Mey'i tanımak bile yeterince keyifli iken bir de, yılların bilgi birikimini, çalışkanlığını, enerjisini, yogaya olan tutkusunu eğitimde deneyimlenebilmek şahane idi.

Mey, tüm içtenliği ve mütevaziliği ile size çok şey katarken, vinyasa ile daha farkında bir akış yaratmayı, restoratif yoga ile tüm boşlukları doldurmayı :) ve yenilenmeyi, ellerle yönlendirme ile daha iyi görmeyi ve bir olmayı öğretiyor. Hocalığıma katkıların, mükemmel harmanlandığın bilgi birikimin ve büyük titizlilikle hazırladığın harika ders kitapçıkların için sonsuz teşekkürler.

Sevgiler,

Başak

Seçil Sezer : 

Mey Elbi'den aldığım Vinyasa/Restoratif ve Ellerle Yönlendirme modüllerinden oluşan eğitimi kendi yoga çalışmasını derinleştirmek isteyenlere de tavsiye ederim. Ancak yoga hocalığı yapanlar için Mey'in sonsuz deneyimi ve içtenliği ile kendi hocalığıma çok sey kattığını tecrübe ettiğim bu eğitimi özellikle tavsiye ediyorum...Mey Elbi ile çalışmak kaçırılmaz bir fırsat... Çok sevgiler Mey Elbi...Harika hoca, harika insan...

Ücret:

Eğitimin tamamı 2250 TL+ KDV 

Taksit Seçeneği Vardır. 

Erken Ödeme 1 Nisan'a kadar : 2000TL 

Sadece Restoratif Yoga & Meditasyon Modülü / 2.Modül: 750TL+KDV 

Ön kayıt ücreti: 750 TL

Sertifika: Toplam 50 Saatlik modülün tamamı, Yoga Alliance onaylı 

Detaylı Bilgi ve Kayıt için:

E-mail :egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66