"Önce sadece sadece haftada bir derse gidiyordum. Sonra yavaş yavaş bedenime ağır gelen, iyi geliyor-muş gibi hissettiğim çalışmaları bıraktım. Gittiğim ders sayısı iki sonra üç, dört, beş, altı olmaya başladı. Daha fazla gittiğim bile oldu. Sanki çok susuz kalmışım da kana kana içtiğim su yetmiyor gibiydi. İşten çıkış saatim biraz şaştığında ve yoga derslerine geç kalıp gidemediğimde içimdeki hüzünü anlatamam. Sonra yavaş yavaş beni aşağı çeken, gürbüz ve genç yaşıma rağmen ruhumu yaşlandıran fazlalıklarımdan kurtulmak için eyleme geçmeye başladım. Zaman zaman çok korktum ve hala da korkuyorum ama asıl gerçek olana Prana'ya ve benden daha da büyük olan o büyük plana güvene sığınıyorum."

Yoga çalışmaları eğer bir kere başladıysanız girdap gibi kendi içine çekiyor. Bedenin dilden ayak parmağına kadar her bir parçasını, kendi ağırlığını, uçan kaçan zihni, hizaya sokan nefesini, bedenin hareket edebilme kapasitesini, hareketliliği ve bunları neden yaptığımızı Hatha Yoga özelinde bu yoğunlaştırılmış kursta öğrenebilirsiniz. 

Bu 30 saatlik çalışma, 3 hafta sonundan ve her biri toplam 10 saatten oluşan 3 buluşmadan oluşuyor. 

Hatha yoganın temel prensipleri olan bandhalar, nefes ve vayu'lara odaklanacak bu 30 saatlik çalışma ile kendi yoga pratiğinize doğru bir adım daha yaklaşmanın yollarını konuşacağız ve eyleme geçireceğiz. Neden yoga yapıyoruz, öğretmenle çalışmanın önemi, hatha yoganın prensiplerine dair kaynaklar gibi derinleşme yolunda ilerlerken önümüze çıkan konuları da ele alacağız. 

Bu kurs, yoga derslerine gitmeye başlayıp daha da yoğunlaşmak isteyen herkese açıktır. 

Buluşma Tarihleri: 

16-17-18 Kasım 

28-29-30 Aralık 

4-*5-6 Ocak

Saatler: 

Cuma buluşması: 18:30-20:30

Cumartesi ve Pazar buluşmaları: 10:00-12:00 ve 14:00-16:00

* 5 Ocak tarihi için buluşma saatleri: 10-12 ve 15:00-17:00

Ücret: 900 TL

Bilgi ve Kayıt için:

egitim@advaytayogaankara.com

GSM: 0532 693 88 66