Dersler

Hakkında

MEDİTASYON

Meditasyon şimdi ve burada olmanın pratiğidir. Çalışma sırasında nefesi ve bedendeki hisleri izleriz. Mindfulness temelli meditasyon anlayışımız bedene, nefese ve zihnin doğasına yönelik açık, nazik ve yargısız bilinçli farkındalık geliştirmeyi amaçlar.

FREEDOM ViNYASA

Oyunsu araştırma ruhunu taşıyan, tekrar olmadan tekrar olan ve sert bir hizaya uyulması gerekmeyen bir akıştır. Kişi, kendi bedenine ve isteklerine göre hareket edebilir, bir estetik pratik peşinde değildir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

RESTORATiF YOGA

Battaniye, yoga bloğu, yastık gibi yardımcı malzemeler kullanarak kişinin, bedeni tam anlamıyla yerçekimine doğru derin bir gevşemeye bıraktığı yoga pratiğidir. Kas ve fiziksel güç özellikle kullanılmaz, oturarak veya yatarak yapılan duruşlarda uzun süreler kalınarak bedenin kendini bırakması yoluyla bedensel bir açılma ve zihinsel bir dinlenmeye ulaşılır.

YiN YOGA

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır.

ACRO YOGA

Acrovinyasa, yogayı yerden alıp havaya taşır. Vinyasa akışı, ters duruşlar, acroyoga olarak üç aşamadan oluşur. Fiziksel bir egzersizden çok yerçekimi ile dans hissini verir. Ders bitiminde açık bir iletişim, karşındakine güven ve gerçekten bırakabilmeyi derinden tecrübe ederek, ders başında yapılan pratiğin ötesinde bir derinlik sunar.

CHi GONG

Çi yaşam enerjisi, Gong ise sabırla yaptığımız egzersizler ve çalışmalar sonucu elde ettiğimiz faydalardır.

Zihini ve bedeni şifalandırarak sakin kalmak isteyenler için sağlıklı olan herkesin yapabileceği kolay egzersizlerden oluşur.

YOGA I

Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler ana pozları öğrenmek için alan açar.

YOGA II

Yoga pratiğinde ilerlemeye başlamış ve daha güçlendirici pozları denemek isteyenler için uygundur.

YOGA III

Temel pozları pekiştirirken yeni bazı pozların denenmeye başlandığı, daha çok güçlendirici poz içeren derslerdir.

TAO ViNYASA

Tao Vinyasa; yoga, martial arts ve modern dansın biraraya gelerek incelikle kurgulanmasıyla geliştirilen bir yoga akış stilidir. Daha stabil olan yoga asanalarını, thai chi ve modern danstan aldığı hareketler ile daha akışkan hale getirir, geçişler keskin çizgilerden dairesel formlara dönüşmeye başlar.

JiVAMUKTi YOGA

Jivamukti Yoga; 1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

MANDALA FLOW

Mandala Vinyasa Flow; mat üzerinde 360 derecelik serüvenin adıdır.

Bu çalışma ile ağırlıklı olarak core bölgesi ve kalça açma öne çıkarken denge önemli unsurdur.