1975 Ankara doğumlu Tayfun Koç, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İnşaat bölümünden mezun olduktan sonra mimari projelere hayat vererek mesleğini sürdürmüştür. Küçük yaşlardan itibaren futbol, taekwando ve aikido (siyah kuşak 1.Dan) gibi farklı spor dallarıyla ilgilenmiştir.

2008 yılında yoga ile tanışmasından kısa bir süre sonra 2009 yılında YogaŞala'da 200 saatlik Yogada uzmanlaşma programını tamamlamıştır. Bu esnada kendi öz disiplininin zemin bulduğu Ashtanga yogayı benimsemiş ve hayatını bunun üzerinde uzmanlaşmaya adamıştır. Yine 2009 senesinde Dylan Bernstein ve David Swenson ile Ashtanga Yoga Primary Seri teacher training programlarını tamamlamış. Son olarak 2017 senesinde Mysore,Hindistan’da bulunan KPJAYI (Shri K Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute)’de hocası Sharath Jois ile çalışmıştır.

2009 yılından bugüne devam eden Geleneksel Ashtanga Yoga eğitmenliğini ve kendi pratiğini her gün bir üst seviyeye taşımakta; bilgisini, tecrübesini alçak gönüllülükle paylaşmaktadır. Ankara’da çeşitli studyolarda ve yoga kamplarında pratiğini uygulamakta, öğretmekte ve sevdirmektedir.