Çakra, Sanskrit dilinde tekerlek, ateş çarkı veya dönüş anlamına gelmektedir. İnsan bedeninde hormonal salgı bezleri ve büyük sinir ağlarının üzerinde konumlanmış yedi temel çakra yani enerji merkezi bulunmaktadır.

Çakralar, yoga asanalar, nefes ve meditasyon teknikleri sayesinde aktive edildiğinde, tıpkı suyun kendi yatağında engelsiz, özgürce akması gibi, yaşam enerjisi de bedende akmaya, yaratıcı enerjinin önünde engel gördüklerimiz temizlenmeye başlar.

Bu iki günlük çalışmada, birbiriyle bağlantılı çalışan üç önemli çakrayı tanıyacağız. Yogada en kuvvetli araçlarımız olan pozlar yani asanalar, ilgili çakraya özel enerji çalışmaları ve meditasyon teknikleri aracılığıyla bu alanların temsil ettiği en temel fiziksel ve ruhsal konular üzerinde duracağız.

Bedeni daha farklı bir açıdan bakarak gözlemlerken, kendimize bir adım daha yaklaşacağımız bu özel çalışmalara herkesi bekliyoruz!

Bu workshopta neler olacak?

- 7’li çakra sistemi içinde ilgili çakranın incelenmesi (Teorik çalışma- 1 saat)

- Enerjiyi uyandırmaya dönük çakraya özel yoga asana çalışmaları (Pratik çalışma)

- Enerji çalışmaları, meditasyon ve bedenin gözlemlenmesi (Pratik çalışma)

Günlük program nasıl olacak?

1.Gün- 14.00-17.00- Muladhara- Kök Çakra

Fiziksel enerji ve canlılığın merkezi olan bu en temel çakrayı anlamak ve enerjiyi deneyimlemek üzere, ilk gün tüm dikkatimizi kök enerjisi üzerine yani Muladhara’ya yönlendireceğiz.

2.Gün- 10.00-13.00- Manipura ve Ajna- 3.Göz

İrade, kişisel gücün, egonun ve dönüşümün merkezi olan Manipura ile başlayacak olan 2.gün yolculuğumuz, sezgisel duyarlılığın ve iç görünün merkezi olan Ajna ile devam ederek sonlanacak.

Kimler/nasıl katılabilir?

Daha önceden yoga asana pratiği deneyimi olması bir şart değildir. İlgilenen herkes katılabilir.

Konular birbiriyle bağlantılıdır ancak her iki çalışmaya ayrı katılım mümkündür.

Günlük katılım: 150 TL

İki günlük katılım: 270 TL

Öğrencilere ve üyelere: 120 TL-220 TL